PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=816980}

1917

7,7 86 631
ocen
7,7 10 1 86631
7,1 51
ocen krytyków
1917
powrót do forum filmu 1917

Jak chcecie dobre kino o I w.ś. to oglądnijcie "I młodzi pozostaną".To co widzimy w 1917 to kwintesencja tego czego nie lubię. Brak realizmu, przewidywalność i groteskowy patos.Założenia scenariusza już od początku są nierealne. Do 1,6 tys. ludzi wysłano by samolot, ewentualnie gołębie. Dodatkowo takie wojsko nie mogło być bez linii zaopatrzenia - to absurd.Propaganda multikulti i niemców potworów też mocno irytuje. Scena z pilotem i samo zachowanie bohaterów przy przeszukiwaniu okopów jest tak niedorzeczne że nie trzeba być znawcą I w.ś. by stwierdzić że scenarzyści poszli na łatwiznę. Film nie jest ani głęboki, ani prawdziwy, ani widowiskowy. Jedynie co go ratuje to sposób filmowania.

ocenił(a) film na 9
buddookan

Bo pewnie byłeś w okopach I Wojny Światowej i doskonale wiesz jak było.















ocenił(a) film na 5
Agatonik

Twórcy też nie byli, ale strategia nie zmienia się od lat. Nie przypuszcza się ataku frontalnego bez zabezpieczenia tyłów ( nili zaopatrzenia) i flank. Bez komunikacji to grozi ostrzałem własnej artylerii bądź okrążeniem przez wroga. Podobna sytuacja jest w filmie "Zagubiony Batalion" tylko tam 500 ludzi się po prostu zgubiło.

Ja liczyłem w tym filmie na większą głębie. Ze okaże się że wysłano tych dwóch ludzi specjalni żeby meldunek nie dotarł. Żeby dowódcy byli czyści, a winą za masakrę obwiniono bohaterów. Wtedy to miałoby większy sens i ukazałoby realia tamtych czasów.

Dlaczego dowódca spotkany przy ciężarówkach mówi by meldunek był przy świadkach ? Jakie ma to odbicie w fabule ? Zmarnowany potencjał na dobrą i realistyczną opowieść.

buddookan

"Dlaczego dowódca spotkany przy ciężarówkach mówi by meldunek był przy świadkach ?"

bo wiedział że Cumberbatchowy pułkownik jest narwany i na siłę bohaterski więc jakby było bez świadków olałby corporala i rozkazał atakować

ocenił(a) film na 9
buddookan

Oczywiście przy każdym filmie każdy z nas może wymyślić sobie alternatywny scenariusz, który by się bardziej podobał. Ale jaki to ma sens? Ten scenariusz jest na podstawie opowieści dziadka Mendeza, który brał udział w wojnie. Można mieć zarzut, że życie prawdziwe jest mniej ciekawe niż coś wymyślonego. Można, ale po co?

buddookan

Reżyser i scenarzysta też raczej w 1 wś nie brali udziału.

ocenił(a) film na 8
buddookan

Też irytuje mnie propaganda multi-kulti, ale akurat w tym filmie twórcy mają na to podkładkę ;) Na zachodnim froncie walczyło ok. 140 000 Hindusów i ok. 15 000 murzynów.

buddookan

Popieram w 100%, film jest cienki jak sik komara. Do "Na zachodzie bez zmian" się nie umywa. Historyjka naiwna, zero realizmu i scenariusza. Oczywiście to tylko moje zdanie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones